afshari
08 آذر 1401 - 15:57

۲۸ اثر تاریخی کاشان در انتظار ثبت در فهرست آثار ملی قرار دارند

رئیس اداره میراث کاشان از انتظار ۲۸ اثر برای ثبت در فهرست ملی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان ، احمد دانایی‌نیا ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اولین جلسه شورای ثبت شهرستان کاشان با حضور مدیرکل و اعضای شورای ثبت استان اصفهان در کاشان برگزار شد و 13 اثر تاریخی در انتظار ثبت در فهرست آثار تاریخی کاشان قرار گرفتند.

وی افزود: آسیاب خاتونی شهر برزک، سد مینجی جوشقان، مسجد جامع شهر قمصر، مسجد بصیر روستای جوینان، مسجد کلهر، مقبره شیبانی،  مقبره ملاحبیب الله شریف، امامزاده قاسم جوشقان، خانه روحانی برزک، خانه شیبانی، خانه گلی‌زاده، آب انبار کلهر، آب انبار دروازه غدیر، 13 اثر تاریخی‌ است که در این تاییدیه ثبت در فهرست آثار ملی کشور گرفتند.

رئیس اداره میراث کاشان  با بیان اینکه پیش از این در جلسه شورای ثبت استان اصفهان 15 اثر تاریخی دیگر تاییدیه ثبت در فهرست آثار ملی کشور را گرفته بود، تاکید کرد: با پیگیری‌های این اداره و حمایت‌های مدیرکل استان شورای ثبت شهرستان کاشان به صورت مستقل در شهرستان برگزار خواهد شد.

عضو هیئت علمی گروه معماری دانشگاه کاشان گفت: فراوانی آثار تاریخی شهرستان کاشان نشان از اهمیت این شهر در تاریخ، معماری و تمدن این منطقه در طول تاریخ است و تصریح کرد: شهرستان کاشان با بیش از 1700 اثر تاریخی شناسایی شده یکی از مهمترین شهرهای گردشگرپذیر کشور است که 337 اثر تاریخی آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/801/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 888610