afshari
10 آذر 1401 - 19:54

هویت ایرانی با روحانیت گره خورده/جهاد تبیین دفاع درمقابل باطل است

شیراز - مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه هویت ایران با روحانیت گره خورده است، گفت: امروز همه بدانند که حوزه‌های علمیه در کنار مردم هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علیرضا اعرافی بعد از ظهر پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه فارس در حرم شاهچراغ (ع) گفت: روحانیت هر چه دارد از مردم دارد و این قشر هم برای مردم و هم قدردان آن‌هاست.

وی با اشاره به فتنه‌های اخیر در کشور گفت: وقوع چنین حوادثی در جامعه وظایف ما را سنگین‌تر از قبل کرده است.

آیت الله اعرافی افزود: امروز شکوه‌های باطل به میدان آمده و عقاید گوناگون انحرافی همه ظرفیت‌های مارا هدف گرفته است و همین موضوع می‌طلبد با فکر، اخلاق و تمام ظرفیت‌های موجود ماهم پای کار بیاییم تا نقشه‌های دشمن نقش بر آب شود.

وی گفت: روحانیون و طلاب در طول تاریخ همواره پای انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن ایستاده اند و بارها نشان داده اند که در این راه از هیچ گونه خطر و شهادت و سختی نمی‌ترسند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزود: این شجره نورانی بیش از هزار سال است که گوشه‌های زندان، تبعید، ملامت و طعنه را تحمل کرده و سختی‌ها را به جان خریده و امروزهم ملت ایران بداند روحانیت اسلام و حوزه‌های علمیه با مردم و درکنار مردم هستند و برای دفاع از ایران اسلامی و ارزش‌های الهی در کنار ان‌ها ایستاده اند.

آیت الله اعرافی در ادامه اشاره‌ای هم به تلاش‌های روحانیون و طلاب درعرصه‌های مختلف کرد و گفت: مجاهدت‌های این قشر بخشی از پیشرفت‌های جامعه را در پی داشته که می‌تواند الگویی برای نسل جوان باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنگ ترکیبی گفت: لشکر باطل امروز جنگ ترکیبی به راه انداخته است و باید با تأسی از پیامبر اکرم (ص) در مقابل این لشکر بایستیم و روحانیت در این راه بار سنگینی بر دوش دارد.

آیت‌الله اعرافی تصریح کرد: ما پیروان پیامبری هستیم که هرگز کوتاه نیامد و عقب‌نشینی نکرد و امروز هم با استفاده از روش‌های روز ما باید به جلو حرکت کنیم و مردم باید بدانند که حوزه‌های علمیه در کنار مردم هستند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تأکید کرد: کفار امروز با راه اندختن جنگ ترکیبی عیله ایران، انقلاب و نظام اسلامی، تمام عظمت ملت ما را هدف گرفته‌اند.

آیت‌الله اعرافی با تاکید بر اینکه دشمن امروز در این جنگ ترکیبی قصد دارد طراوت معنوی را از جوانان ما جدا کند، گفت: دشمن، چون می‌داند که تفکر نسل جوان ما آسمانی و الهی است، می‌خواهد ذائقه نسل جوان را از طراوت معنوی جدا کند و تمام مسائل را وارونه جلوه می‌دهد تا به هدف خود برسد.

وی با اشاره به اهمیت جهاد تبیین در زمان کنونی ادامه داد: جهاد تبیین و جهاد خدمت‌گزاری دفاع مطلوبی در مقابل جبهه باطل است و باید همگی در این سنگر تعامل داشته باشیم و از ظرفیت انقلاب برای مواجهه با جنگ ترکیبی استفاده مؤثر داشته باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 892014