afshari
08 آذر 1401 - 14:40

پویش "ایران قوی، استکبارستیزی و مقاومت" در بیرجند برگزار شد

پویش ایران قوی، استکبارستیزی و مقاومت با حضور مدیرکل ارشاد خراسان جنوبی و جمعی از مدیران و مسئولین استانی با هدف گرامیداشت یاد شهدای امنیت و نشاط اجتماعی در هنرستان دخترانه هنرهای زیبای بیرجند برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، پویش "ایران قوی، استکبارستیزی و مقاومت" صبح امروز با حضور مدیرکل ارشاد استان خراسان جنوبی و جمعی از مدیران و مسئولان استانی با هدف گرامیداشت یاد شهدای امنیت و نشاط اجتماعی در هنرستان دخترانه هنرهای زیبای بیرجند برگزار شد. 

علی فرخنده در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع امنیت، شهدای مدافع حرم به ویژه شهدای اخیر حادثه شاهچراغ بیان کرد: اثبات حقانیت انقلاب و زنده نگه داشتن یاد شهدا از مهم‌ترین اهداف برگزاری این پویش است.

وی با اشاره به نقش مهم نخبگان در پیشرفت‌های کشور بیان کرد: امروز با تکیه بر توان داخلی و استفاده از ظرفیت نخبگان، ایران اسلامی در زمینه‌های مختلفی اعم ازصنایع مختلف هسته‌ای، نانو، صنایع دفاعی موشکی و ساخت پهپاد در جهان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

فرخنده با اشاره به توطئه‌های چند ساله دشمن برای مقابله با انقلاب بیان کرد: دشمنان برای تسلط بر جامعه اسلامی و ضربه زدن به آن به دنبال تضعیف یاد خداوند و کم رنگ کردن معارف اسلام بوده که باز هم با شکست مواجه شده است. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه تفکر لیبرال به معنی آزادی و بی‌بند و باری با پشتوانه علوم تجربی و مادی گرایی است گفت: در این تفکر جایی برای روحیه جهادی و تفکر بسیجی وجود ندارد.

به گزارش تسنیم، اجرای تئاتر خیابانی نمایش فیلم منتخب دانش‌آموز هنرستان دخترانه هنرهای زیبای بیرجند در جشنواره گوهر فاطمی و جشنواره غذاهای بومی از جمله برنامه‌های این پویش بود، همچنین به تعدادی از اعضای حاضر در جلسه که به سوالات مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی پاسخ صحیح دادند، جوایزی اهدا شد.

انتهای پیام/ 252/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 888389