afshari
09 دی 1401 - 16:12

توطئه چینی و اغتشاش علیه ملت ایران ناکارآمد و شکست خورده است

ملت ایران در ۹ دی ماه نشان داد که توطئه چینی، آشوب، اغتشاش، تخریب و ترور و جنگ ترکیبی با همه پیچیدگی‌ها و تنوعش علیه ملت ایران ناکارآمد و از پیش شکست خورده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان بسیج اساتید به مناسبت یوم الله نه دی بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

حماسه ملی و انقلابی نهم دی حرکتی خودجوش و پرخروش، مبتکرانه و کوبنده، غرورآفرین و روشنی بخش، بصیرت افزا و امیدبخش بود که ملت شریف و با بصیرت ایران به جا و به هنگام، بی ریا و مخلصانه، فراگیر و یکپارچه، برای مقابله با فتنه و فتنه گران، بیگانه و بیگانه پرستان در دفاع از دین اسلام نظام ولایت فقیه صورت دادند.

دشمنان ملت ایران پس از ۸ ماه فتنه چینی و اغتشاشات خیابانی با حضور حماسی ملت متدین و ولایت مدار کشورمان دریافتند:

۱- ملت مسلمان ایران همان مردم انقلابی سال ۵۷ هستند که برای اهدافی بلند قیام کرده و هنوز انگیزه لازم برای دفاع از انقلاب شأن را دارند.

۲- همه موانع و مشکلات برای ایجاد فاصله میان مردم و نظام اسلامی بی ثمر بوده و ملت ایران همچنان بزرگترین سرمایه انقلاب اسلامی هستند.

۳- هشت ماه فتنه و توطئه برای انحراف در بینش مردم نه تنها مؤثر نبوده بلکه بر بصیرت ملت ایران افزوده و آنها را بر وجود دشمنان خارجی خبیث و دوستان ناباب داخلی واقف‌تر ساخته است.

۴- نظام اسلامی اگر چه در برابر مخالفان خویش صبور و مقتدر است اما شکیبایی و تحمل را برای روشن شدن افکار عمومی و اثبات حقانیت خویش یک اصل لازم می‌داند.

از همین رو، نهم دی ماه ۸۸ روز بصیرت نام گرفت تا هم فرصتی باشد تا ملت ایران برای همیشه تاریخ از این حجم از بصیرت و آگاهی به خود ببالد و هم فرصتی را بیان حقایق فراروی ملت‌های مسلمان قرار دهد تا فتنه‌های گذشته را مرور کرده و نسبت به توطئه‌های دشمن در آینده به روشنگری پرداخت.

ملت ایران نهم دی ماه را به عنوان ایام بصیرت آفرین گرامی داشت و به جهانیان نشان داد:

الف) توطئه چینی، آشوب، اغتشاش، تخریب و ترور و جنگ ترکیبی با همه پیچیدگی‌ها و تنوعش علیه ملت ایران ناکارآمد و از پیش شکست خورده می‌باشد.

ب) ملتی که بصیرت دارد و دست دشمنانش را در جنگ اقتصادی و نبرد فرهنگی مشاهده می‌کند، شکست ندارد.

ج) مردم ایران دقیقاً می‌دانند که در چه زمینه‌ها و عرصه‌هایی مشکل داشته و دچار آسیب‌هایی می‌باشند لذا با توان داخلی و به یاری خدا نسبت به رفع آنها خواهد کوشید و دست نیاز به سمت ستمکاران و د یکتا تورها دراز نخواهد کرد.

بدین ترتیب نهم دی برای همیشه در تاریخ کشورمان ماندگار شد تا ماندگار ساز انقلاب اسلامی باشد. از این رو باید تصریح کرد نهم دی ماه یک روز نیست بلکه راهبردی است که مهمترین کارکرد آن ماندگار سازی انقلاب اسلامی است که علت اصلی آن را باید در ماهیت مردم سالار نظام اسلامی جستجو کرد. چراکه در نظامات زرسالار، راز ماندگاری در «پول و سرمایه» نهفته و در یک رژیم کودتایی رمز استمرار حکومت در گرو قدرت و سلاح می‌باشد. اما رمز ماندگاری حکومتی مردم سالار و انقلابی منحصر به حضور مردم به عنوان صاحبان اصلی انقلاب اسلامی می‌باشد. اگر مردم با همان علایق دینی و احساس وظیفه نسبت به ارزشهای اسلامی پای بر خیابان نهاده و پیام واحدی را به جهان مخابره کنند، بدون شک دشمنان اسلام و انقلاب ناگزیر به تسلیم در برابر اراده الهی مبنی بر استمرار حکومت اسلامی می‌گردند.

نهم دی ماه یوم اللهی است که قدرت الهی بر هدایت دل‌ها را نشان داده و نصرت مردان الهی برای یاری دین خدا به نمایش بگذارد. ان شاء الله

منبع: مهر
شناسه خبر: 944088